Alergologicko-imunologická ambulance pro děti Ostrava

Alergologie ŠKOPKOVÁ s.r.o.

INFORMACE PRO RODIČE

V této části bychom Vám rádi poskytovali aktuální informace a rady rodičům dětí , postižených nejrůznějšími formami alergických onemocnění.

Najdete zde například informace o zdrojích nejčastějších alergenů , rady pro snížení kontaktu alergika s prachem a roztoči , informace o kontrolované léčbě astmatu , kožních alergiích , o pylových alergických rýmách a samozřejmě také pylové zpravodajství. Vaše nejčastější otázky jsou pak shrnuty v části "Na co se ptáte".

Věříme , že následující odborné rady a informace Vám budou nápomocny při péči o Vaše nejmilejší.

FORMULÁŘE K VYŠETŘENÍ

S ohledem na změny, které přinesla novela zákona o zdravotních službách je nezbytné, aby nezletilý pacient přišel na první vyšetření v doprovodu svých rodičů.

Ochrana a zpracování osobních údajů GDPR

V souvislosti s platností nových nařízení v oblasti ochrany osobních údajů GDPR General Data Protection Regulation dle legislativy EU publikujeme následující dokument o ochraně a zpracování osobních údajů. Ke stažení zde.

Oprávněná osoba:

Rodiče mohou určit osobu, která společně s nimi bude mít právo na informace o zdravotním stavu nezletilého pacienta, a která bude mít právo nahlížet do zdravotnické dokumentace nezletilého pacienta, pořizovat si z této dokumentace výpisy nebo kopie. Takovou osobu by měli určit zejména rodiče, kteří z různých důvodů nemohou nezletilého pacienta při dalších vyšetřeních doprovázet. Ke stažení zde.

Svobodný a informovaný souhlas:

V případě, že nezletilý pacient dovršil 15 let věku, mohou rodiče předem udělit souhlas k tomu, aby takovému nezletilému pacientovi byly poskytovány zdravotní služby bez dalšího zjišťování jejich souhlasu. Ke stažení zde.

Léčba alergenovou imunoterapií - souhlas obou rodičů:

V případě ostatních nezletilých pacientů je vždy nutný souhlas obou rodičů k poskytnutí zdravotní služby, která dle názoru ošetřujícího lékaře může podstatně negativně ovlivnit další zdravotní stav nebo kvalitu života nezletilého pacienta, tj. konkrétně souhlas obou rodičů s injekčními vakcínami. Ke stažení zde.

Všechny formuláře jsou na našem webu dostupné v elektronické podobě ke stažení.

.

Registr lékařůArteria.cz